KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13061448
nr 1306 1448
Ulf Trotzig
(1925-2013), Sverige
Etsning, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad 1961. Motivet: 40x50 cm
Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 februari 2020
kl 18:23:21
8/2 09:11:26
Ulf Trotzig
Läs mer om Ulf Trotzig